Za týždeň okolo sveta alebo letný kresťanský tábor 2015

Nedeľa popoludnie. V našich hlavách sa blikol nápad: “Čo keby sme sa vydali na cestu okolo sveta?” K tomuto nápadu sa ihneď pridalo asi 90 ďaľších ľudí, z prevažnej častí detí. A tak sme nasadli do autobusu a vydali sa na túto ďalekú cestu. Prvou zastávkou bola Európa.Rozhodli sme sa začať našu cestu v neďalekých skalických horách. Vysadli sme z autobusu a čo naše oči nezbadali? V Zlatníckej doline nás čakalo kopec prekvapených zástupcov z celého sveta. Boli tam domorodci z Afriky, Ázie, Ameriky, Austrálie a samozrejme aj miestni európania. Najprv sa nás trochu báli, ale potom sa osmelili a prijali našich malých cestovateľov medzi seba.

A tak sa mohol začať týždeň plný cestovania zábavy a dobrodružstiev.

Prvý deň sme teda strávli v našej Európe, kam sme sa v piatok aj chceli vrátiť. Chutnou večerou sme sa posilnili a mohli sme sa ísť pripravovať na večerný benátsky karneval. Všakovaké masky ukázali, že naši cestovatelia majú naozaj skvelú fantáziu, a tak sme mohli rozprúdiť večer plný zábavy ako je na karneval v Benátkach zvykom. Po skončení karnevalu sa európania vydali na nočný pochod, kde museli získať jednu časť kríža. V noci sme sa však ešte raz prebrali a išli sme skúsiť našu odvahu na nočnú hru.

Pondelok sme sa čarovnou bránou preniesli do Afriky, kde nás čakalo nemilé prekvapenie. Zlí africkí šamani prekliali našu Habibundu a Adetokunba sa ju rozhodol uzdraviť tak, že obetuje 5 členov našej výpravy. To sme však nemohli dopustiť a preto sme sa rozhodli to vyriešiť inak. Vydali sme sa na cesty pre ingrediencie do čarovného lekvára, ktoré sme aj s pomocou ochotných afrických krovákov nakoniec získali a Habibundu uzdravili. Po tejto skúsenosti sme sa však rozhodli, že bude lepšie, keď sa budeme vedieť dobre maskovať. A tak sme to vymysleli šalamúnsky, poslali sme preč Krakonoša a zatiaľ sme zamaskovali našich podvedúcich. Ak ich nespozná Krakonoš, tak potom nikto. Podarilo sa to viac než dobre, lebo Krakonošova úspešnosť v spoznanávaní našich zamaskovaných podvedúcich bola veľmi mizerná. Večer sme sa, ako sa na Afriku patrí, najedli pri ohni a mohli sme sa vybrať spať, aby sme nabrali sily na ďalší deň.

V utorok sme sa ocitli v Ázii. Hneď ráno nás čakala nemilá vec a to, že nám niekto ukradol príbory. Boli sme síce v Ázii, ale napriek tomu sme nemali čínske paličky na najedenie sa. Raňajky sme svojpomocne zvládli, ale čím budeme jesť ďalej? Naštastie nám pomohla Krakonošova sojka, ktorá dostala list od kapitána Nema a ten nám objasnil, kde sú naše príbory. Vybrali sme sa teda na dlhú cestu, aby sme ich získali naspäť. Spríjemňovali sme si ju rôznymi hrami ako napríklad fazulky, kde sme testovali ako dobre vieme komunikovať. Po úspešnom návrate z tejto cesty za príbormi sme sa dobre najedli a rozhodli sme sa, že otestujeme aj našich vedúcich a podvedúcich. Vymysleli sme pre nich najrôznejšie úlohy, ktoré následne večer museli plniť.

V stredu nás na našej ceste čakala Amerika. Rovnako ako každý deň sme ho začali rozcvičkou, raňajkami a duchovným slovkom. Keďže americká Brazília a Argentína sú svetovými baštmi futbalu, tak aj my sme doobeda absolvovali medzisvetadielny futbalový turnaj. Poobede sme sa zase vydali na divoký západ do Severnej Ameriky, kde nás čakali rôzne testy v podobe strielania z luku, hľadania ihly v kopke sena a rôzne iné. A večer sme zakončili v Holywoode, kde náš čakala zábavnotalentovoakčná show OSCAR za účasti hviezdnej poroty a nemenej hviezdnych detí, ktoré očarovali porotu najšpinavšímmi nohami, smradľavými ponožkami, ale aj krásnymi účesmi a vkusne poskladanými tričkami.
Večer sme si uvedomili, že máme nejako málo mušličiek, ktoré sme po celý čas zberali. A tak sme sa rozhodli získať nejaké navyše v noci v lese. Nebolo by to až také tažké, avšak sme pobudili rôzne tvory a tie vydávali prapodivné zvuky, častokrát nás chytali za nohy a na konci bol strážca s motorovou pílou. Naštastie sm to zvládli a tešili sa zo získaných mušličiek.

Vo štvrtok sme zavítali do Austrálie. Raňajky boli v pohode, duchovné slovko tiež, naučili sme sa zase nové kroky pri rozcvičke. Avšak potom sme zistili, že nemáme čo na obed. Naštastie Dedi s Oli nám povedali, že neďaleko je lúka s množstvom zvieratiek a že si nejaké ulovíme. Keďže sme veľkí hladoši, ulovili sme ich čo najviac. Keďže Austrália leží v obklopení krásneho oceánu, rozhodli sme sa, že by nebolo zlé sa ísť poobede okúpať. Vyjašili sme sa vo vode a mohli sa vybrať späť, aby sme stihli pripraviť obetné dary, prosby a spoločne stráviť sv. omšu. Večer sme išli precestovať aj okolité ostrovy. Na každom nás čakal prekupník, ktorý nám predával legálny alebo nelegálny tovar. Museli sme si dávať dobrý pozor na policajtov, aby nás nechytili. Podarilo sa nám toho však ponakupovať dosť veľa a častokrát aj policajtov oklamať.
Večerný program sme si už spravili voľnejší a vybrali sme sa najesť opäť k ohňu, kde nás čakali špekáčiky, ohňová show v podaní miestnych fakírov a v neposlednom rade rozprávka o Snehulienke. Následne sme mali jašavo-vedomostnú dikostéku.

V piatok sme sa vrátili naspäť do Európy. Každú noc nám jeden tím priniesol časť kríža a v piatok sme ho poskladali naspäť. Chýbala nám už len posledná časť nášho kľúča domov, tŕňová koruna. A tak sme sa vybrali ju hľadať. Nakoniec sa nám to podarilo. Adetokunba nám povedal pár slov k tomuto nášmu kľúču (kríž a tŕňová koruna) a mohli sme sa ísť v kľude baliť na cestu domov. Ešte pred odchodom sme zhodnotli, kto ako obstál na našej ceste okolo sveta a vybrali sme sa domov.

Veríme, že sa deťom páčilo, že sa zabavili a že získali kopec nových zážitkov. Veľká vďaka patrí všetkým našim sponzorom, bez ktorých by sa tento tábor nedal zrealizovať. Rovnako totálne maximálna vďaka patrí aj všetkým animátorom, ktorí tento týždeň spoločne prežili.

Vďaka, Jardo, Marečku, Adi z Austrálie, Hani, Kati, Luky z Ameriky, Evi, Magdi, Niky z Afriky, Veruš, Maji, Marti z Európy a Maťo, Pavli, Kikuš, Anička z Ázie. Rovnako vďaka aj Oli s Dedim, ktorí nás sprevádzali po celý týždeň a vraveli nám, čo máme robiť, aby sme prežili. Ste všetci úžasní a keby čo i len jeden z vás chýbal na tomto týždni okolo sveta, nebolo by to také super, ako to bolo. Vďaka aj Vám p. farár (Adetokunba), že ste s nami strávili tento týždeň plný dobrodružstiev. Sme radi, že ste si na nás našli čas a boli tam s nami. Bolo to super. Takisto vďaka tebe Lydka (Habibunda), že si sa o nás tak úpenlivo starala a každé zranenie trpezlivo ošetrovala.

A vďaka aj tebe Bože, lebo keby Ty nechceš, tak by žiadny tábor nebol. Sme radi, že si nad nami držal ochranú ruku a nikomu sa nič vážneho nestalo a zažili sme týždeň plný smiechu a zábavy.

Váš Krakonoš

FOTOGRAFIE PRIEBEŽNE DOPLNÍME

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin Sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin Aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Hodové hry 2014 Posted by author icon admin Sep 27th, 2014 | no responses
V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin Sep 14th, 2018 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY