Letný kresťanský tábor 2013 – Robin Hood

28Nasadol som do autobusu na cestu domov. Domov z týždňa plného zážitkov na našom tábore. Pár detí na mňa pozerá, prečo som si otvoril v autobuse notebook. Po týždni bez internetu, televízii a počítačov moje prsty opäť dopadajú na klávescnicu. Azda nemôžem už vydržať to natešenie, že konečne zase budem online na facebooku, budem písať emaily, pozerať online prenosy? Ale kdeže. Ten dôvod je úplne iný. Chcem sa hneď teraz podeliť so všetkými o svoje dojmy, zážitky a pocity z tohto týždňa. Nevydržím čakať až domov a tak ťukám priamo v buse.

Bol to týždeň neuveriteľných zážitkov, kopca radosti, smiechu, zábavy, tanca, spevu, hier, osláv. Tento rok sme boli v rekreačnej oblasti Záruby, ktorá sa nachádza pod Smolenickým zámkom a tesne vedľa jaskyne Driny. Odrezaní od sveta sme sa v „Sherwoodskom“ lese ponorili do tajov obdobia Robina Hooda.

Robin a jeho družina nás svojsky privítali (prepadom), potom nám oznámil, že ak chceme ostať a prežiť, musí nás zadeliť do jednotlivých družín, podľa toho, čo vieme najlepšie. A tak postupne vznikli skupinky Šermiarov, Prieskumníkov, Lukostrelcov, Oštepárov a Špekulantov. Keďže sa lesom preháňala zlá čarodejnica a zlý lord museli sme byť stále ostražitý. Zvlášť vtedy, keď bol jeden deň Robin Hood zakliaty a my sme museli tábor strážiť celú noc sami. Všetko nakoniec dobre dopadlo a napriek tomu, že pokúsanie červenej čiapočky vlkom bolo vážne, zázračný elixír ju dokázal vyliečiť a my sme následne oslobodili od zla aj čarodejnicu, z ktorej sa nakoniec stala „hodná“ babička.

Verím, že sa deťom páčilo a že na tábor budú ešte dlho spomínať. Chcel by som im poďakovať za to, že boli také super (špeciálne pri wellness poobedí J ). Chcem poďakovať aj Jardovi, Marečkovi a Paulínke od Šermiarov, Lubošovi, Pavlínke a Jožkovi z Oštepárov, Majke, Ivke a Lukášovi z Prieskumníkov, Evičke, Verči a Vovovi zo špekulantov a Maťovi, Betke, Julkovi a Milanovi z Lukostrelcov. A samozrejme veľká vďaka aj našej Snehulienke, Robinovi Hoodovi a zdravoťáčke Hanke.

No a samozrejme poďakovanie patrí aj výprave z Partizánskeho, odkiaľ nás prišli navštíviť traja saleziáni (dvaja kňazi) a kopec super animátorov. Veríme, že to nebolo naposledy, čo sa naše cesty skrížili.

Čo dodať na záver. Snáď len toľko, že ak sa chcete dozvedieť o tomto týždni viac, tak nehľadajte to nikde v novinách, ani na internete, ale jednoducho si stopnite nejakého táborníka a pripravte si pár hodín času.

Veľká vďaka ešte raz všetkým, bolo úžasne.

Dedo Vševed 🙂

VÝBER Z FOTOGRAFIÍ Z TÁBORA SI POZRITE VO FOTOGALÉRII

Ak si chcete stiahnuť kompletné fotografie z tábora, kliknite TU (heslo:donbosco)

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Mikuláš v našej farnosti... Posted by author icon admin dec 9th, 2015 | no responses
Posted by author icon admin dec 22nd, 2013 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY