Letný kresťanský tábor

Ako sa už stalo v našom spoločenstve tradíciou, aj toto leto sme organizovali letný kresťanský tábor pre deti. Tábor sa ponášal v téme inšpirovanej podľa rozprávky Madagaskar. Deti boli vovedené do príbehu zvierat v divočine, ktoré stroskotali a celý týždeň sa snažili o záchranu a návrat domov.

Hneď po príchode veľký kráľJelimán a jeho pomocník Morrisnás všetkých privítal na svojom ostrove. Avšak nebolo to len také jednoduché. Aj keď si tu žili celkom spokojne, predsalen ich trápil zlý duch Zlobra, ktorý tu zanechal nevyriešené úlohy na rôzne témy.

Ako prvé si deti preverili podobnosť k „hlavným zvieratám“ a rozdelili sa do skupín – levy, zebry, žirafy, hrochy, tučniaci. Deti si svoje „hlavné zvieratá“ rýchlo obľúbili, zoznámili sa s ostatnými a ani sa nenazdali a už tu bol ďalší deň. Tento deň chcel kráľJelimán zistiť, ako veľmi sme odvážni plniť ťažké úlohy Zlobra. Okrem súťaží a nočných hier si všetky deti určite zapamätali, aké je odvážne jesť obed bez príbora – len rukami. Nasledujúci deň sa niesol v duchu „byť silný“, no zistili sme, že rovnako, ako fyzická sila, je dôležitá aj sila duchovná. V stredu, keď bola hlavnou témou láska, deti zalovili vo svojich fantáziách a pre svojich vedúcich si pripravili oddychové wellness programy. Takto sme prečkali nepriaznivé počasie a v predposledný deň sme si pripomenuli, aké je dôležité mať vždy čisté srdce. A keď sme už mali čisté srdce, chceli sme byť čistí celí, a keďže voda je ten najlepší čistiaci prostriedok, zábava celého tábora prepukla do vodných hier. A nakoniec prišiel aj ten posledný deň, kedy odmenou za našu vytrvalosť bolo vyslobodenie sa z rúk zlého Zlobra. Našli sme stratené súčiastky „pokazeného“ autobusu a mohli sme sa vrátiť bezpečne domov.

Počas celého tábora s nami bol aj náš pán farár, ktorý nám každý deň slúžil sv. omše a bol k dispozícii na sv. spoveď, alebo rozhovor. K Bohu sme sa tiež snažili každý deň priblížiť aj formou rozhovorov na hlavné témy dní.Nemožno zabudnúť ani na medvedicu Soňu, ktorá celý tábor dohliadala, aby sa všetky zvieratká vrátili domov zdravé a rovnako aj včielku Páju, ktorá usilovne poletovalapocelom tábore a pomáhala, kde sa len dalo. Pri konečnom vyhodnotení treba spomenúť, že najlepšími zvieratami na našom ostrove boli hrošíci. V čase odchodu sa takmer celý tábor nevedel ubrániť slzám, no aspoň o to viac sa budeme na seba tešiť na ďalší rok.

Spoločenstvo Don Bosco Gbely rovnako ďakuje za všetky modlitby, ale aj za „materiálnu“ pomoc sponzorom, a to konkrétne Ministerstvu školstva, Iuvente, Mestu Gbely, Farskému úradu Gbely, Stavebninám Brída, Bellgass a MFP ROOFS Michal Polach, pánovi J. Kosovi a pánovi P. Šingliarovi a všetkým ostatným, ktorí akokoľvek prispeli k tomuto dielu.

Spoločenstvo Don Bosco Gbely

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Don Bosco cup 2016 Posted by author icon admin dec 21st, 2016 | no responses
Deň matiek Posted by author icon admin máj 16th, 2015 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY