Letný kresťanský tábor 2016 – „Po stopách kráša Artuša“

Vysadli sme z autobusu v domienke, že ideme na tábor sa baviť. Veľmi sme sa však zmýlili. Z ničoho nič sme prešli bránou času a namiesto kľudného tábora sme sa ocitli v minulosti, v kamelotskom kráľovstve, v dobe kráľa Artuša. Všade boli rytieri a v okolí sa pohybovala a ohrozovala nás kráľovná Mab.

My sme sa však nezľakli a rozhodli sa pridať k Artušovi a jeho družine. Jeho verní pomocníci, vodná pani Vivien a Merlin, nás zasvätili do tajov rytierskeho života. Každý, po zložení rytierskeho sľubu, dostal magickú guličku, ktorá po vhodení do ohňa vydala svoje tajomstvo a priradila nás k jednotlivým družinám. Takto sme sa rozdelili do piatich družín. Avšak prvá nástraha číhala už po pár chvíľach na tomto tajomnom mieste. Mysleli sme si, že sa môžme ísť v kľude uložiť spať, to sme však nevedeli, že sa v okolí pohybuje návliečkožrút a zobral si naše návliečky do svojich spárov. Po tvrdej a nekompromisnej výprave sme návliečky úspešne dostali naspäť. Dúfali sme, že snáď už teraz pôjdeme spať. To sme však nevedeli, že nás ešte čaká skúška odvahy. Pod rúškou noci a vo svite tajomného mesiaca sme sa vydali preukázať svoju odvahu. Prešli sme lesom, ktorý bol plný strašideľných postáv a bytostí a konečne sme mohli ísť spať.

Ďalší deň nebol o nič jednoduchší. Keďže každá rytierska družina potrebuje svoj erb a symbol, tak sme si aj my museli svoj získať a vyrobiť. Tvrdá a dobrodružná výprava nás naučila nielen ďalším rytierskym zručnostiam, ale zároveň sme získali aj časti erbov, ktoré sme následne poskladali a esteticky vyladili, aby sme sa mohli plnohodnotne prezentovať pred ostatnými družinami. Erby sme mali, sľuby boli zložené, odvahu sme preukázali. Ešte sme sa však potrebovali vycvičiť, aby sme sa nestratili v boji proti zlej kráľovne. Kráľ Artuš usporidal preto slávnostný rytiersky turnaj, na ktorom sme sa zúčastnili a vytrénovali sa. Zatiaľ sa on vydal na výpravu. Tá však nedopadla vôbec dobre. Zlá kráľoná ho prepadla a zároveň aj okradla o jeho veci. To už sme si povedali: „A dosť, ideme pomôcť kráľovi a jeho veci dostaneme naspäť!“. Vyzbrojili sme sa a vydali sa na výpravu pre jeho veci. Zhrniem to v skratke – bola úspešná. Večer sa k nám pridal aj p. farár. Zároveň nám odslúžil sv. omšu. Utorok sa vybrali naši rytieri na ďalšiu výpravu. Dlho sa však nevracali a zistili sme, že upadli do zajatia, vrátane kráľa, ktorý bol na uväznený až na Bradle.  Rozhodli sme sa ísť za nimi. Postupne sme ich po ceste na Bradlo nachádzali uväznených alebo zakliatych na rôznych miestach celého kráľovstva mestkého štátu Brezová pod Bradlom. Vyslobodili sme ich všetkých a na oslavu sme si priamo na Bradle odslúžili sv. omšu. Po ceste naspäť boli otestované aj naše vedomosti. Večer sme si už v kľude sadli k ohňu, zbehli ku čarovnému stromu „špekáčkovníku“, na ktorom vyrastali špekáčiky, opekali sme si a tancovali.

V stredu sme išli na veľkú lúku. Tam sa rozhodli naši hlavní rytieri znova otestovať naše zručnosti. A tak sme všetci nováčikovia bojovali proti skúseným rytierom a získavali ich veže. Poobede nastal čas vybudovať konečne aj naše hrady. Na trhu sme kupovali od obchodníkov potreby pre ich stavbu a postupne na našich pozemkoch vyrástli krásne hrady. Niektoré na kopci, niektoré viac opevnené, niektoré menej. Jeden bol dokonca s katapultom na fotobunku. Večer sme mali opäť sv. omšu aj s dramatickým prevedením. Po nej už sme išli oddychovať, lebo nás čakal ďalší náročný deň.

Vo štvrtok sme doobeda lúštili interaktívnu tajničku, kde sme odpovede museli získavať rýchlym behom a všímavosťou. Pred obedom sme ešte zatancovali naše najobľúbenejšie táborové tance – belgičák, egyptský a soko.

Po chutnom obede sme sa vydali do okolitých kráľovstiev na prieskum a návštevu spoznali napríklad kráľovstvo smiechu, strašideľné kráľovstvo a veľa ďalších. Večer sme opäť zasadli k ohňu, poopekali plody z nášho špekáčkovníka, zatancovali a išli spať.

V piatok sme sa rozhodli dať posledný úder zlej kráľovnej. Vydali sme sa za ňou. Použili sme zvitky od Merlina a Vivien, porazili ju a mohli sme sa vydať domov.

A zazvonil koniec a tábora bol koniec.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k tomuto krásnemu zážitku. Vďaka aj nášmu p. farárovi, ktorí bol takmer celý tábor s nami a prežíval s nami naše dobrodružstvá. Každý jeden človek, ktorý bol v tábore prispel svojím kusom práce, úsmevu, radosti a zručností k tomuto krásnemu Božiemu dielu. Keby, čo i len jeden z našich animátorov chýbal, tak by tu nebolo tak super ako bolo.

Takže vďaka naším hlavným rytierom Jarkovi, Marečkovi, Katke, Majke a Martinovi. Taktiež im pomocným rytierom, bez ktorých by určite v tomto kráľovstve neprežili –  Aničke, Karin, Nikolasovi, Katke, Martinke, Julkovi, Hanke, Máriovi, Matúšovi, Aďke, Katke, Jankovi, Milanovi, Magde, Monike a Nikite. Rovnako vďaka našej vodnej pani Vivien a čarodejovi Merlinovi za to, že nás nenechali napospas v tomto tajmnom kráľovstve a celý týždeň nás sprevádzali, usmerňovali a dávali nám cenné rady. Takisto vďaka našej Evičke, ktorá sa o nás s láskou starala a pripravovala nám najrôznejšie špecialitky. Samozrejme ďakujeme aj Janke, našej hlavnej liečiteľke, ktorá sa trpezlivo starala o naše zranenia, aj keď ich našťastie nebolo veľa.

A samozrejme: VĎAKA TEBE BOŽE, že sme mohli prežiť tento krásny týždeň plný dobrodružstiev.

Fotografie si môžte pozrieť >>>TU<<<

Partnermi tohto projektu sú ZKSM, IUVENTA a MINISTERSTVO ŠKOLSTVA

iuventa

logo-zksm-50

logo MVVaS SR v3

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin Sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin Aug 19th, 2018 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY