Letný kresťanský tábor 2014

Je piatok, niečo po 17-tej hodine. Nachádzame sa v Brezovej pod Bradlom, v rekrečnom stredisku Matejková. Pristavený je autobus a veľký húf detí nasadá do tohto autobusu. Už o pár minút sa ním dostanú naspäť do súčasnosti po týždni strávenom v praveku. Niektorí plačú, iní ešte rýchlo behajú a zbierajú podpisy svojich súkmeňovcov na kmeňové náramky, prípadne aj ruky, ďalší hľadajú mobilné telefóny, aby zavolali svojim mamičkám, že o necelú hodinku sú doma.

Takto nejako vyzerali posledné chvíle v našom tábore, ktorý sa tento rok niesol v pravekom duchu. Celým táborom nás sprevádzali Mohíni a jej muž, Šéf. Počas tohto krásneho týždňa sme sa stretli s rôznymi nástrahami a úlohami, ktoré sme potrebovali vyriešiť, aby sme sa nakoniec zbavili zlých prízrakov, ktoré nás ohrozovali. S pomocou detí, Šamana, Srnky Trnky a mnohých ďalších sa nám to nakoniec podarilo. Úspešne sme ich porazili a boli sme opäť v bezpečí.

Budem možno trochu osobný, ale celý tento týždeň bol jeden úžasný zážitok. Kopec krásnych úsmevov na tvárach detí prevážili nad všetkým ostatným. Duchovné slovká, súťaže, hry, sv. omše, nočné hry, ale aj plnenie úloh s pomocou obyvateľov Brezovej, to všetko bol jeden veľký zážitok. O celom týždni by sa dalo napísať veľa, veľa strán. Lepšie však bude, keď vám to naši táborníci porozprávajú osobne.

Rovnako nás potešili aj návštevy z Gbiel, keď nás postupne prišli navštíviť niektorí naši animátori, ktorí tento rok nemohli prísť. A samozrejme aj návšteva našich dvoch táborových mamičiek, Blažky Chocholáčkovej a Ľubky Petrášovej (pre ne je tábor osobnou a citovou záležitosťou) spolu s p. katechétkou a p. primátorom.

Týmto by som chcel poďakovať všetkým deťom za to, že boli také super, rovnako aj všetkým hlavným kameňom(Pavlínka, Ivetka, Milan, Maťo a Julko) a podkameňom (Aďke, Katke, Lukášovi, Jardovi, Markovi, Saške, Vikinke, Kike, Martinke, Evičke a Veronike) J Samozrejme aj nášmu ochutnávačovi Filipov, zdravoťáčke Hanke a v neposlednom rade aj Mohíni(Majka) a jej mužovi Šéfovi(Jožko). Veľká vďaka aj nášmu p. farárovi, Andrejovi, ktorí s nami strávil takmer celý tábor a ochotne pomáhal so všetkým, čo bolo treba.

Veľká vďaka aj Pánu Bohu za to, že nad nami držal ochrannú ruku a dalo by sa povedať, že zázračne riadil aj počasie. Zverili sme tábor do jeho rúk a On nám pomohol. Ďakujeme.

No a čo dodať na záver? Snáď len toľko, že sme veľmi radi, že sme sa mohli na tomto tábore zúčastniť a stráviť kopec nádherných chvíľ s deťmi. Už teraz sa tešíme, že o rok sa s vami všetkými zase uvidíme.

Za Spoločenstvo don Bosco Gbely Šaman & Jogurt

FOTOGRAFIE NÁJDETE >>>TU<<<

Komentáre

komentárov


One Response to “Letný kresťanský tábor 2014”

  1. OH píše:

    Šaman & Jogurt na konci fakt pobavilo. Ale super článok a my všetci ďakujeme tebe.

Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Don Bosco cup 2014 Posted by author icon admin nov 13th, 2014 | no responses
Sv. Mikuláš v našej farnosti... Posted by author icon admin dec 12th, 2013 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY