Krížová cesta

V doobedňajších hodinách najsmutnejšieho dňa v roku pripravila naša mládež dramatické stvárnenie Krížovej cesty. Túto cestu utrpenia, ktorá naoko skončila na Golgote, stvárnili naši mladí v miestnom kostole.

Celá Krížová cesta bola poňatá z trocha iného uhľa, ako ju klasicky poznáme. Bola obrazom pohľadu veliteľa rímskej légie. Ten, ako každý “správny” rímsky vojak verne slúžil svojim pánom a rovnako aj zdieľal ich názory a presvedčenia. Ježiša považoval za luhára a podvodníka, jedného z mnohých, ktorí pod jeho velením padli. Zvyknutý na bolesť a utrpenie, či už svojich protivníkov alebo odsúdených, išiel aj teraz do paláca za bežnou povinnosťou. Odviezť spolu so svojimi vojakmi jedného odsúdenca na smrť.

Ako však postupne absolvoval jednotlivé časti Krížovej cesty, stále viac a viac si všímal Ježišovo konanie aj v tomto najväčšom utrpení. Stále viac a viac si uvedomoval, že tento odsúdenec nie je asi len jeden z mnohých. Čím viac sa blížila Krížová cesta k svojmu záveru, tým viac sa cítil ako medzi dvomi mlynskými kameňmi. Na jednej strane to bola vernosť a oddanosť Rímu a na druhej strane to bola Ježišova láska aj v tých najťažších hodinách. Nakoniec si uvedomil, že Ježiš nebol, tak ako si myslel, poburovač davov a luhár, ale že bol skutočný Boh. Napriek svojmu vysokému postaveniu v hierarchii Ríma uveril Ježišovým skutkom, skutkom lásky.

Veta “bol skutočný Boh” nie je práve namieste. Všetci vieme, že smrť Ježiša na kríži nebola koncom, ale práve naopak začiatkom. Začiatkom toho, že Ježiš zomrel za nás, aby sme my mohli žiť.

Tento neskutočne veľký odkaz lásky je aj posolstvom celej Veľkej noci. Ježišov odkaz nie je o zázrakoch, ktoré konal alebo o utrpení ktoré musel podstúpiť. Je o tom, že niekto, náš Boh, obetoval svojho Syna za nás. Nie preto, aby dokázal, že je Boh a že má veľkú moc, ale pretože nás má rád. Preto majme na pamäti aj my tento Ježišov odkaz ľudstvu, nie odkaz utrpenia,ale odkaz lásky.

Veríme, že dramatické stvárnenie Krížovej cesty sa všetkým páčilo a takisto ďakujeme všetkým, ktorí si prišli toto vystúpenie pozrieť.

Fotografie si môžte pozrieť v sekcii fotogaléria – Krížová cesta 2013

 

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin Sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin Aug 19th, 2018 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY