IHS 2013

IHS 2013

Dňa 3.8. 2013 sa v našom malom mestečku uskutočnil deň s názvom Bláznivé leto, ktorý neskôr medzi realizátormi akcie, vďaka hojnej účasti z rôznych miest a dedín, dostal aj prívlastok IHS (interobecné hry spoločenstiev).

Akcia pre mladých bola realizovaná prostredníctvom národného projektu KomPrax, ktorý je pod záštitou Iuventy. KomPrax je tiež spolufinancovaný zo zdrojov Európskej Únie.

V tento deň sa zišli mladí, aby si v prvej polovici dňa zmerali sily vo futbale a volejbale. Vytvorili hracie tímy zo šiestich miest a dedín. Protihráčsky postoj zaujali voči sebe Zohor, Gbely, Skalica, Holíč, Letničie a Stupava. Turnaje vo futbale a volejbale sa hrali súčasne, v areály ZŠ. Hráči sa držali pravidla hrania fair-play a boli k sebe počas turnajov ohľaduplní. Avšak, ako to už býva, nie všetci sa môžu stať víťazmi. Vo volejbale sa na 1. mieste umiestil Zohor, na 2. Gbely a tretie miesto obsadili hráči zo Stupavy.

Vo futbale vyhrali mladí z Gbelov. Druhé miesto patrilo futbalistom zo Skalice a tretie miesto v našej hodnotiacej tabuľke zaujalo Letničie. Sláva víťazom a česť porazeným!

Po namáhavom dopoludní čakal hráčov obed, plno zábavy, kamarátstva, zoznamovania sa a hier. Po obede sa pri ohníku opekali špekáčiky. Celkovo sa na akcii zúčastnilo viac ako 42 mladých ľudí z rôznych miest.

Teším sa, že napriek mnohým prekážkam dokázala táto mládež vytvoriť jedno veľké a krásne spoločenstvo. Z toho hodnotím, že deň sa náramne vydaril a predčil všetky naše očakávania. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa mohol tento projekt zrealizovať. Veľká vďaka.