Don Bosco cup 2016

Bez diplomu neodídeš alebo Vydarený 5. Ročník Don Bosco Cupu

„Forza, giovanilli!“ (taliansky: Poďme, do toho, mládež!) By určite povzbudzoval Don Bosco – patrón mládeže a zakladateľ rehole saleziánov, keby bol s nami fyzicky v sobotu 26.11.2016 v telocvični ZUŠ-ky. Veríme však, že nad nami bdel a prihováral sa u nášho Nebeského Otca, aby sa aj tento ročník vydaril. A myslím, že môžem s istotou povedať, že to tak bolo.

Futbalový turnaj sme zahájili modlitbou, ktorú viedol p. farár A. Fordinál. Práve on nám priblížil život tohto svätca a dôvod prečo náš turnaj nesie jeho meno. Pani M. Karasová – predsedníčka kultúrnej komisie a pani N. Londarevová – prednostka nášho mesta prišli talentovaným futbalistom popriať veľa šťastia. Ešte pravidlá a zopár slov o „fair play“ a môžeme sa pustiť do toho. (Chalanov už riadne svrbeli kopačkyJ)    Veľmi sa mi na nami organizovanom turnaji páči, že hráčov nijako netreba zvlášť upozorňovať a sami od seba sa snažia hrať fér, priznať sa, ak niekoho v zápale boja pridržia alebo sotia a tiež, že nenadávajú, ale skôr sa povzbudzujú. Veru, aj dospeláci by sa týmto mohli nimi inšpirovať.

8 tímov hralo v dvoch skupinách systémom každý s každým 5 minútové zápasy. Následne zviedli tuhý boj v play-off o finálne umiestnenie. Popri futbale sa aj nefutbalisti mohli zapojiť do sprievodných súťaží v areáli telocvične, posilniť sa povoleným dopingom (ovocím), žemľou či energetickou bombou (sladkosťami) v bufete. Žiadny dôležitý moment neunikol našej fotografke Majke a aj Vy sa o tom môžete presvedčiť na http://donboscogbely.sk/fotogaleria/nggallery/akcie-spolocenstva/don-bosco-cup-2016. Niektoré deti si mohli užiť svojich „5 minút slávy“ a odpovedať na otázky moderátora TV LUX (http://www.tvlux.sk/archiv/play/11298 od 7. minúty). Pred finálovým zápasom zavítal medzi nás Pavol Masaryk – dvakrát najlepší strelec Corgoň ligy v ročníku 2008/2009 a 2010/2011 a rodák z Radimova. Deti sa ho mohli pýtať, čo ich zaujímalo, vyfotiť sa s ním a dal im aj svoje podpísané kartičky. Čakanie na vyhlásenie výsledkov turnaja nám svojím umením spríjemnili tanečníčky skupiny Endy pod vedením p. učiteľa L. Jureňu s choreografiou Pomádička.

A bolo dobojované. Našťastie bez vážnejších úrazov. Naša zdravoťáčka Lydka musela zasahovať len trikrát a futbalisti sa zakaždým zdvihli a pokračovali v hre. Medaily na krk a poháre si chlapci prevzali z rúk p. farára a P. Masaryka. Na záver mi nedá nepoďakovať sa rodičom, ktorí na Don Bosco Cup prišli povzbudzovať svoje i cudzie deti. Je radosť vidieť a stretnúť takých rodičov.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa futbalového turnaja zúčastnili, ktorí nás podporili alebo nám akokoľvek pomohli. Už dnes sa tešíme na ďalší ročník, ktorý sa nabudúce pravdepodobne uskutoční v troška netradičnom termíne, po skončení sezóny v talianskej Sérii A, keďže chystáme aj malé-veľké prekvapenie. Držte palce alebo modlite sa, prosím, aby to vyšloJ

Rozlúčim sa s Vami výrokom nášho drahého svätca Dona Bosca: Pravým šťastím dieťaťa je vedomie, že je milované.

Spoločenstvo Don Bosco

 

Výsledky:

Futbalový turnaj

  1. Miesto: Stará dáma
  2. Miesto: Arcikule
  3. Miesto: Oceľoví chlapci

Najlepší strelec: Vladko Volek

Najužitočnejší hráč: Tomáš Gutschnitz

Cena fair play: Erik Riška

Cena poroty: Lukáš Gál

Súťaže

  1. Miesto: Nikolas Vašek
  2. Miesto: Tomáš Matula
  3. Miesto: Dominka Masaryková

 

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Hodové hry 2014 Posted by author icon admin sep 27th, 2014 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY