Don Bosco cup 2015

Don Bosco cup 2015

V sobotu 7.11., sme sa zišli v telocvični ZUŠ Gbely už na 4. ročníku futbalovo-hravého turnaja, ktorý sa nesie pod názvom DON BOSCO CUP. Celý tento turnaj je organizovaný naším spoločenstvom na počesť nášho patróna, Sv. Jána Bosca. V nasledujúcich riadkoch by sme Vám radi priblížili dianie na tomto deťmi veľmi očakávanom podujatí.

Úvod

Okolo 11:30 sa postupne začali do telocvične schádzať jednotlivé prihlásené tímy. Zaregistrovali sa a každý účastník dostal svoju registračnú kartu, ktorá mu okrem iného slúžila aj na bodovanie v súťažiach a zároveň ako „platidlo“ v bufete. Po registrácii tímov sme sa stretli všetci na hracej ploche. Po úvodnom privítaní naším p. farárom Andrejom, sme sa nachvíľu ponorili trocha do histórie a povedali si niečo o Sv. Jáno Boscovi.

Tento rok sa turnaj niesol v znamení jeho úcty k Panne Márii. Prerozprávali sme si jeho sen, ktorý bol impulzom pre jeho prácu s mládežou, kde mu Panna Mária sľúbila pomoc pri jeho veľkých dielach. Ako už vieme, tak z tejto spolupráce dvojice Panna Mária – Don Bosco vzniklo úchvatné dielo, ktoré žije a rozvíja sa dodnes.
Následne sme si povedali niečo k organizačným veciam ako napríklad, kde sú rozmiestnené jednotlivé stanovištia hier, na ktorých mohli počas celého turnaja v medzizápasových prestávkach deti súťažiť a aj takto sa zabávať. Zdravotný dozor zabezpečovala Janka Krchňavá, ktorej chceme aj touto cestou vyjadriť poďakovanie za jej obetu. Po týchto záležitostiach nám ešte rozhodcovia povedali niečo k pravidlám a systému turnaja a mohli sme sa vrhnúť do skupinových zápasov.

Kultúrne vystúpenie

Po zápasoch základných skupín sme sa opäť zišli všetci v telocvični na krátku prestávku pred dôležitými zápasmi play-off. Túto pauzu nám spríjemnili svojím kultúrnym tanečným číslom naše dievčatá. Po tomto vystúpení sme sa už pustili do zápasov vyraďovacej časti, ktoré pre niektoré tímy znamenoli postup do ďalších bojov o medaily, pre iné trpké sklamanie a posun do súbojov o umiestnenie.

Návšteva z Fortuna ligy

Po skončení vyraďovacej časti prišli na radu zápasy o konečné umiestnenia. Pred nimi však medzi nás ešte zavítali hráči z našej najvyššej futbalovej súťaže, Fortuna ligy. Mladé talenty prišli povzbudiť hráči MFK Skalica Daniel Šebesta a Ondrej Neoveský. Túto príležitosť sme využili na krátke interview s nimi, kde chlapcom povedali ako oni začínali s futbalom a o ich motivácii v zápasoch. Následne sa presunuli do press boxu, kde boli k dispozícii naším mladým hráčom na autogramiádu a prípadné ich otázky a rozhovory. Môžme povedať, že naše mladé talenty prítomnosť týchto dvoch hráčov z najvyššej súťaže naozaj povzbudila a potešila, o čom svedčí aj fakt, že ešte sa ani nestihli usadiť a už na nich deti čakali v dlhom zástupe.

Zápasy o umiestnenie a záver turnaja

Po tejto príjemnej prestávke sme sa pustili už do záverečných bojov o umiestnenia. Napínavým bol hlavne zápas o tretie miesto, keď o výsledku musel rozhodnúť až penaltový rozstrel. Takisto finále sa hralo v búrlivej atmosfére a z víťazstva v tomto zápase, ako aj z celkového víťazstva na turnaji sa nakoniec tešil tím s názvom Horňáci a Dolňák.

Po finálovom zápase nám svoje tanečné umenie predviedli opäť dievčatá z nášho spoločenstva a následne už sme mohli prejsť k odovzdávaniu cien.

Tento rok sme pozvali hosťa, ktorého život je úzko spätý so životom Sv. Jána Bosca, keď pôsobil dlhé roky ako pedagóg na Gymnáziu Jána Bosca v Šaštíne. Rovnako je jeho život aj neodmysliteľne spätý s Pannou Máriou, v ktorej duchu sa tento rok niesol náš turnaj. Ceny prišiel odovzdať muž z mesta Panny Márie, Šaštína, primátor tohto mesta, Jaroslav Suchánek. Prihovoril sa deťom, povzbudil ich a ocenil, že napriek ťažkým zápasom hrali v duchu fair play. Následne spoločne s futbalistami z MFK Skalica odovzdali ceny najlepším, či už v individuálnych súťažiach, rovnako ako v kolektívnych. Výsledky si môžte pozrieť nižšie. Celý turnaj ukončil náš p. farár krátkou modlitbou a požehnaním, spravili sme si spoločnú foto a rozbehli sa plní zážitkov k svojim domovom.

Chceme touto cestou poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa akokoľvek podieľali na príprave a realizácii tejto našej akcie. Veríme, že bola bohom požehnaná a priniesla opäť kúštik radosti do duší detí. Takisto chceme poďakovať všetkým našim hosťom, ktorí spestrili tento turnaj a takisto Televízii Lux, ktorá prišla spraviť z turnaja reportáž do ich večerného spravodajstva.

Veľká vďaka aj tanečníčkam z nášho spoločenstva, ktoré spestrili celý turnaj svojimi vystúpeniami. No a samozrejme sa chceme poďakovať aj p. farárovi za jeho účasť na celom turnaji a jeho podporu. A najväčšia vďaka samotnému Don Boscovi, ktorý držal svoju pomocnú ruku nad nami počas celého turnaja. Sme si istí, že aj tento turnajík na jeho počesť prispel k jeho dielu a jeho snu o šťastí mladých.

Spoločenstvo Don Bosco 🙂

Celkové umiestnenie

1. Horňáci a Dolňák
2. Futbalová vášeň
3. Popudínske futbalistky
4. Hetešovci
5. FC Pápež
6. Trpaslíci
7. Kominári
8. Načos

Individuálne ocenenia:

Najúžitočnejší hráč – Michal Pribyla
Najlepší strelec – Marián Malík
Cena fair play – Vladimír Volek
Špeciálna cena hosťa turnaja – Adam Ravas

Výsledky súťaží prebiehajúcich popri turnaji:

1. Dominika Masaryková
2. Vladimír Volek
3. Adam Kumpan, Lukáš Gál, Nikolas Vašek

FOTOGRAFIE Z TURNAJA SI POZRITE >>>TU<<<

Reportáž z večerného spravodajstva TV Lux od 8:32 minúty  si pozrite >>>TU<<<

Komentáre

komentárov


Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Deň matiek Posted by author icon admin máj 16th, 2015 | no responses
Krížová cesta Posted by author icon admin apr 6th, 2013 | no responses
Najkrajší vianočný darček... Posted by author icon admin jan 10th, 2015 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY