Don Bosco cup 2014

Šmoulové, Gbelskí šošoni. To sú víťazi predchádzajúcich dvoch ročníkov Don Bosco cup-u. Kto sa na najvyššie priečky postaví tento rok? Túto otázku si v sobotu, 8.11., kládlo vyše 60 detí. Ale poďme pekne postupne. Stretli sme sa asi hodinu predpoludním v telocvični ZUŠ Gbely pri príležitosti ďalšieho ročníka futbalového turnaja pre deti s názvom Don Bosco cup. Po úvodných registráciách hráčov sme sa presunuli všetci do priestorov telocvične, povedali si pár slov o veľkom svätcovi, na počesť ktorého sa hral tento turnaj, Sv. Jánovi Boscovi, pomodlili sa a taktiež si povedali pár viet k pravidlám turnaja a hraciemu systému. Následne nám už nič nebránilo, aby sme sa vrhli do víra nekompromisných, ale férových zápasov.

Pre tých, čo zrovna nehrali svoj zápas boli pripravené rôzne hry a súťaže, do ktorých sa mohli zapájať počas celého času turnaja. Samozrejme, kto už nevládal mohol nájsť občerstvenie v bufete, kde sa stali tohtoročným hitom „kinderjabka“. Svojou účasťou nás potešili aj rodičia niektorých detí, ktorí aktívne povzbudzovali ich ratolesti. Počas celého turnaja nás sprevádzala aj mladá talentovaná tanečná skupina, ktorá svojimi vystúpeniami spestrila celý priebeh turnaja.

Po odohratí základných skupín nasledovali nemilosrdné zápasy play-off, kde už išlo naozaj do tuhého. Nakoniec sa z celkového víťazstva tešil tím Mfk chlapci, ktorí budú najbližší rok opatrovať putovný pohár Don Bosca.

Medzi jednotlivcami sa nalepšie darilo Lukášovi Kumpanovi, ktorý vyhral cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja a Matúšovi Bačovi, ktorý sa stal najlepším strelcom. V súťažných disciplínach sa najlepšie darilo Miškovi Hyžovi, Terezke Fleischmanovej, Adamovi Kumpanovi a Tomášovi Gutschnitzovi. Cenu fair-play sme sa tento rok rozhodli neudeliť jednotlivcovi, ale celému tímu, konkrétne hráčom z tímu Trpaslíkov.

Tento rok nás ako hostia turnaja poctili svojou návštevou náš vdp. farár Andrej Fordinál a odchovanec Gymnázia Sv. Jána Bosca, Dávid Jureňa. Svojimi príhovormi poďakovali deťom nielen za ich zápal do hry a húževnatosť pri bojoch v jednotlivých zápasoch, ale hlavne obaja vyzdvihli to, že celý turnaj prebiehal v duchu fair-play. Že sa nikomu nič nestalo, nikto sa s nikým nehádal a napriek tomu, že zápasy boli často krát veľmi tesné, tak ľudskosť a kamarátstvo boli počas celého turnaja prednejšie ako víťazstvá.

Týmto chceme poďakovať všetkým deťom, animátorom, zdravoťáčkam, tanečnej skupine a aj naším dvom hosťom, že sme mohli vo víre športu a hier stráviť ďalší pekný deň. Veríme, že sa všetkým páčilo a že o rok sa uvidíme pri ďalšom ročníku (možno aj o niečo skôr 🙂 ). No a na záver samozrejme vďaka nášmu patrónovi, Sv. Jánovi Boscovi, ktorý aj takto pokračuje svoj sen o šťastí mladých.

Fotografie z turnaja si môžte pozrieť >>>TU<<<

Nezabudnite zahlasovať v ankete nižšie!

Komentáre

komentárov


Comments are closed.

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY