Príprava prvoprijímajúcich

Príprava prvoprijímajúcich:
Kedy? Pravidelne každú sobotu od 13:30 do 14:30 (V prípade, ak by niektorú sobotu príprava nebola, bude to tu oznámené)
Kde? V pastoračnej miestnosti (stará pošta)
Príprava začne od 24. 10. 2015
Aktuálne veci ku každému stretku (čo sme robili a aká je úloha na nasledujúci týždeň) budú vždy na nástenke v kostole

V pastoračnej miestnosti pod záštitou p. farára sa venujeme aj príprave prvoprijímajúcich. Tu je pár postrehov z pohľadu animátorky Evky.

Počas uplynulých ôsmich mesiacov sme sa stretávali v pastoračnej miestnosti na fare každú nedeľu o 16:00 s deťmi, ktoré sa pripravovali na prvé sväté prijímanie. Pán farár mi odporučil literatúru: Najvzácnejší dar. Ide o knihu určenú primárne pre rodičov, ktorí sa snažia pripraviť svoje deti na prijatie Eucharistie, porozumenie základným pravdám viery a spoznanie Ježiša. S množstvom ilustrácií, príbehov z detského/školského života, námetov na rozmýšľanie je veľmi vhodným štartovacím materiálom pri príprave stretiek. Skôr hravou formou, striedaním činností, s využitím výtvarných a písacích potrieb sme sa snažili spolu s pani katechétkou Dankou priblížiť deťom jednotlivé témy. Priebežne sme deti učili rôzne pesničky s gitarou a s blížiacim sa dňom D najmä pesničky, ktoré budú spievať na svätej omši. Toto bola tiež aktivita, ktorá deti veľmi bavila. Snažili sme sa striedať jednotlivé formy modlitby. Veľmi sme sa tešili, keď sa deti postupne osmelili a boli schopné sformulovať aj svoje osobné vďaky a prosby. Samotná téma stretka bola rôzne spracovaná: pantomimické stvárnenie biblických príbehov, robenie papierových ovečiek, čítanie z detskej Biblie, vžitie sa do príbehov, ktoré rozprával Ježiš napr. formou prichystania hostiny a hostia odmietnu prísť, písanie hriechov na plagáty, kvízy… Na konci každého stretka dostali deti dobrovoľnú domácu úlohu týkajúcu sa danej témy: väčšinou buď niečo nakresliť (kto ma pozýva najčastejšie na stretnutie s Pánom Ježišom), napísať vlastnosti rodičov, čo si na nich vážim alebo praktizovanie viery (zavolať kamarátov na svätú omšu, upozorniť, ak niekto berie meno Božie nadarmo, robiť dobré skutky, zriecť sa čokolády…). Za splnenie úlohy a tiež za účasť na stretku získavali deti bodíky. Nakoniec boli všetci „stretkáči“ odmenení za ich námahu a záujem prejavený počas celej doby prípravy. Víťazom celoročnej súťaže s najväčším počtom bodov sa stal Maťko Masaryk. Počas trvania stretiek si deti a ich rodičia mohli nájsť na nástenke v kostole plagát s informáciou, čo sme robili a aká je úloha na budúci týždeň a tiež aj výtvory detí.

Tieto stretká mi vždy veľmi veľa dali. S obdivom som hľadela na šikovnosť detí, úprimnosť, ich vedomosti, schopnosť vyjadriť nádherné, čisté úmysly. Ďakujem Pánovi, že som mala možnosť tieto stretká viesť.


Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Random Photos

Najkrajší vianočný darček... Posted by author icon admin jan 10th, 2015 | no responses
Deň matiek Posted by author icon admin máj 16th, 2015 | no responses
Posted by author icon admin dec 22nd, 2013 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY