Pešia púť k našej Matke

15. september sa priblížil. Sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sviatok patrónky Slovenska. Nielen sviatok kresťanov a Cirkvi, ale sviatok celého Slovenska. A my máme to šťastie, že Národnú baziliku Sedembolestnej Panny Márie máme takpovediac za rohom.

Týmto sviatkom a úctou k Panne Márii žije aj naše spoločenstvo. A keďže v Šaštíne tým žije celý víkend, vybrali sme sa aj my pozdraviť našu Matku, Pannu Máriu. V sobotnajšie popoludnie sa nás takmer 40 zišlo pred farským kostolom a vybrali sme sa na pešiu púť, smer Šaštín. Po ceste sme si spievali, pomodlili sa ruženec, ktorý sme sa polku modlili a polku spievali, zastavili sa u kaplnky pred Smolinským, no a niečo po 3 hodinách putovania sme dorazili do Šaštína. Tu sme sa zložili, chvíľku si oddýchli, niektorí sa zahrali, iní nasávali atmosféru tohto pútnickeho miesta. Celý deň sme zavŕšili slávnostnou sv. omšou v našej bazilike, ktorú celebroval arcibiskup Zvolenský.

Sme radi, že sme prežili jeden pekný deň a veľmi sa tešíme, že tak veľa ľudí našlo odvahu na túto pešiu púť. A to nielen deti, ale dalo by sa povedať, že sme išli všetky generácie. Veríme, že podobnú akciu zopakujeme aj o rok v ešte väčšom množstve.

Fotografie si môžte pozrieť >>>TU<<<

Komentáre

komentárov


One Response to “Pešia púť k našej Matke”

Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

comments-bottom

Featured Photos

V Zdravom tele zdravý duch... Posted by author icon admin sep 14th, 2018 | no responses
Letný kresťanský tábor... Posted by author icon admin aug 19th, 2018 | no responses

Nová anketa

Otázka pre násťročných - Ak by ste chodili na stretká, ako by ste ich radi trávili?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Najbližšie akcie

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH (SPARŤAN RACE)

Kedy? 9.9.2018
Kde? Areál ZŠ GBELY